35 yaşındayım. Sakıp Sabancı Lisesi'nden 1997'de, Boğaziçi  Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden 2001'de; 2010'da da İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansı'ndan mezun oldum. 

İş hayatıma 2001 yılında The Nielsen Company'de Pazar Araştırması Analisti olarak başladım. Indesit Company'de Ariston ve INDESIT markalarının grup ürün yöneticisi, DIGITURK'te ürün ve proje yöneticisi olarak çalıştım; DIGITURK WEB TV global portal projesinin yöneticiliğini yaptım. Türkiye'nin ilk  ve tek sanat portali lebriz.com'da pazarlama yöneticisi ve son olarak yine telekomünikasyon ve internet sektöründe, Turkcell Superonline Bireysel Pazarlama Departmanı'nda Senior ürün yöneticisi olarak çalıştım. 

Pazarlama ve iş dünyasında psikoloji ve insana odaklanmanın katma değerine inanıyorum. Yüksek lisans tezimi 'İş Yaşamındaki Stresin Benlik Kaygısı ve Tükenmişlik Üzerine Etkileri ve Sanat Terapisinin İyileştirici Rolü' üzerine yazdım. 

Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi, Sanat Terapisi, Duygu Odaklı Terapi ve Bilişsel Davranışsal Psikoterapi eğitimleri aldım. 2010 yılının baharında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin Bahar Şenliği'nde şizofreni hastaları ile çalıştım; şenlikte oyun yazarı ve grup/sanat terapisti olarak rol aldım. 10'a yakın psikoterapi kitabının çevirmeniyim. Yayınlanan sanat makalelerim ve öykülerim de var.