Ben Nasıl Bir Ürünüm ?

htetik

Dr.Hakan TETİK

Ben Nasıl Bir Ürünüm ?

Adım: Hakan TETİK

Teknik özelliklerim:

Yaşım 40+; yaklaşık 25+ yıldır para kazanma işi ile uğraşıyorum. ilk ve orta eğitimimi Almanya’da tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Daha sonra Marmara Üniversitesi Almanca İşletme bölümünde Yüksek Lisans (MBA) yaptım ve 2008 yılında işletme-pazarlama alanında Işık Üniversitesi’nde Doktora (PhD) derecesi aldım.

Orta öğreniminin hemen ardından para kazanmanın yolları ile tanıştım, meslek hayatına sıcak satış ile “plasiyer” olarak başladım. 1989 yılında ise, İTÜ’de son sınıfta okurken Penta Bilgisayar A.Ş.’de kurucu ortak ve genel müdür olarak çalışmaya başladım, daha sonra çeşitli işletmelerde satış ve pazarlama müdürlüğü, iş geliştirme direktörlüğü, iş çözümleri direktörlüğü ve genel müdürlük gibi görevlerde bulundum.

Ürün yaşam döngümde neler var?

Çeyrek asrı geçen meslek hayatım boyunca işletmelerde farklı alanlarda farklı dertleri çözmekle uğraştım; bir zaman sonra ortak sıkıntılarının pazarlama kökenli ve temelinde de strateji eksikliği olduğunu keşfettim ve kendimi bu yönde geliştirmeye devam ettim.

Değer teklifim nedir?

Çeşitli şirketlerde kurucu ortak, yönetici ortak veya yönetim kurulu üyesi olarak meslek hayatıma devam ediyorum ve aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen şirketlerine strateji, pazarlama, ürün yönetimi konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyorum. Bu işleri yaparken her işletmenin DNA’sında inovasyon ve müşteri deneyimi kültürü olması gerektiğini ve bunun için çalışanların gelişiminin önemli olduğunu her ortamda savunuyorum!

Müşteri ilişkileri yönetimi, müşteri deneyimi yönetimi, pazar odaklı ürün geliştirme, iş zekası ile dinamik segmentasyon modelleri, sosyal anlamda sadakat sistemlerinin kurulumu, mobilite ile saha uyumu ve bu başlıkların teknolojik uygulamaları konusunda çok sayıda şirkete farklılaşmanın yollarını açtım.

Stratejinin yokluğu başta bireyler sonra işletmeler için temel ihtiyaçtır ve bireylerle içinde bulundukları ekonomik sistemlerin stratejilerinin uyumlu olması gerektiğini ve iki tarafın da bu konuda gelişim kaydetmesi gerektiğini düşünüyorum. İş modellerinde her zaman “stratejik konumlanma”, “müşteri deneyimi”, “yenilik” ve ”farklılaştırma” öneriyorum!

Ulusal ve uluslararası konferanslarda, çeşitli platformlarda konuşmacı olarak bulundum ve 30.000’in üzerinde insan ile buluştum. Gerçekleştirdiğim projelerle birçok ödüller kazandım, makalelerim ve araştırmalarım uluslararası düzeyde yayımlandı ve özellikle; teknoloji ile sosyal ağların birlikte kullanımına yönelik projelerim ile tanındım. Ben hala öğreniyorum ve öğrenmeye devam etmek istiyorum.

Beni nasıl bulabilirsiniz?

İster bilgi almak için olsun, ister bana fikirlerinizi iletmek için olsun lütfen bana ulaşmak için zaman kaybetmeyin : www.hakantetik.com